Siła jest Kobietą!

Uważam, że Siła jest Kobietą, a kobiety mają siłę! A Ty? 😉

Dziś na pewno nie będę oryginalna i nawet nie zamierzam. Będę nudna, oczywista i pospolita. Można ziewać i podpierać głowę ręką, przesunąć szybko tekst w dół myśląc, że to już przecież było, po czym nacisnąć krzyżyk i zająć się czymś innym. Proszę bardzo. Ale za żadne skarby świata nie można zapomnieć, że mama = kobieta.

W samolocie podstawowa zasada bezpieczeństwa, której nie należy lekceważyć, jest następująca: maskę z tlenem zakładasz najpierw sobie, a dopiero potem dziecku. Dziwne? Egoistyczne? Wręcz przeciwnie. Jeśli rodzic nie zdąży pomóc sobie, nie będzie mógł zająć się dzieckiem i nieszczęście gotowe.

Dziewczyny! Kobiety, dziewuchy, babki, koleżanki, matki i ciotki! Zadanie na dziś – wgrać tę zasadę na dysk twardy, zabezpieczyć przed usunięciem, wprowadzić w życie.

Nie chciałabym teraz obwieszczać tonem nieznoszącym sprzeciwu jakichś psychologicznych teorii i udawać, że się na tym znam, bez jaj. Chciałabym tylko obwiesić wszystkie ściany w Twoim domu wielkimi lustrami. Tak żebyś mogła przez cały dzień widzieć w nich najważniejszą osobę w Twoim życiu – siebie. Nie, nie pomyliłam się. Nie dziecko. Nie mąż. Nie konkubent, partner czy kochanek. Ty. Ty powinnaś być dla siebie najważniejsza.

Nie żeby chodzić jak paw i mieć wszystkich głęboko, bo co to za przyjemność być samemu tylko dla siebie dzień w dzień, od rana do nocy i w nocy też zresztą. Na chwilę pewnie super, na dłuższą metę raczej średnio. Ale tak po prostu do tych luster wszystkich się uśmiechnąć i powiedzieć na głos “Dzień dobry, kochana! To będzie Twój dzień!”. I nieważne, że po chwili słychać zawodzenie dziecka zza ściany, domofon dzwoni, facet ma jakieś żale i skandale, ktoś się próbuje po raz kolejny do Ciebie dodzwonić i wszyscy się dziwią, że się nie rozdwoisz. Trudno. Pamiętaj – jeśli Ty nie przeżyjesz, to cała reszta też.

A życie niczym z bajki pt. “Perfekcyjna pani domu. Ból kręgosłupa, ból duszy, niewyspanie, niedoczas, głód, za mało kawy” absolutnie nie przystaje do Twoich możliwości. Ten tom wywalamy do śmieci, trzeba szybko napisać nowy i postawić go w centralnym miejscu domu. Może brzmieć np. “Perfekcyjna pani domu 2. Dobra kawa, chwila dla siebie, masaż, kąpiel, książka, wsparcie” (lub dowolne inne kombinacje, każdej według potrzeb).

Nie od dziś wiadomo, że kobiety mają w sobie super moce. Wysuwam teorię, że z jakiegoś innego kruszca są stworzone. Albo z komponentów z NASA. Powiedzmy sobie szczerze i bez sztucznej skromności – ogarniamy w pojedynkę tyle rzeczy, że faceci stworzyliby sobie już grupę wsparcia albo specjalny team super hero. Dzieci, dom, praca, znajomi, rodzina, zainteresowania, czy o czymś zapomniałam? Niejeden macho, co mu kobiety nie wybaczą, odpadłby w połowie tego pierwszego, a Ty? Noc w noc wstajesz, karmisz, przewijasz, śpisz w trybie stand by, a następnego dnia zaczynasz wszystko od nowa i choć modlisz się o kroplówkę z kawą, dajesz radę i z zacięciem godnym lepszej sprawy pełnisz rolę animatora kultury od drzemki do drzemki. Po takim przeszkoleniu z nieprzespanych nocy i braku możliwości odespania w dzień powinnyśmy mieć otwartą ścieżkę kariery w służbach specjalnych, słowo daję. Druga połowa ludzkości powinna to docenić raz na zawsze i codziennie się cieszyć, że ktoś kiedyś wyjął im to jedno żebro robiąc miejsce na mięsień piwny i stworzył nas – kobiety.

Dlatego uważam, że Dzień Kobiet powinien być przynajmniej raz w tygodniu, bo niby czemu nie? Jeśli chcemy uszczęśliwiać wszystkich dookoła (co oczywiście nie jest żadnym wymogiem, standardem itp., przecież wcale nikogo możemy nie chcieć uszczęśliwiać i to też jest w porządku), na czele z tymi słodkimi, pyzatymi buziami śmiejącymi się na nasz widok, musimy same być szczęśliwe. Wiadomo nie od dziś, że z pustego i Salomon nie naleje. Także wiadomo – napełniamy najpierw siebie, żeby było z czego lać 😉kawa i kwiaty - siła jest kobietą

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! Pamiętajcie, że siła jest Kobietą!

Mogą Ci się spodobać również:

5 komentarzy

  1. Bardzo mądre słowa – nie jestem matką, więc może jest mi łatwiej skupiać się na sobie, ale chyba najważniejsza jest jedna zasada – szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko. Jeśli kobieta męczy się w swojej roli albo tak bardzo jej poświęca, że zapomina o swoich potrzebach, to się odbije na otoczeniu i jej bliskich, niestety 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *